شعر و موسیقی

Pod koniec marca 2017 r. odwiedziła nas dwójka teherańskich muzyków - Marjam Szahrijari oraz Sijawasz Abdi, którzy pokazali nam, jak wygląda klasyczna perska muzyka od kuchni. Mottem całego spotkania było perskie przysłowie:

توانا بود هر که دانا بود

które można sparafrazować jako: Dla wiedzącego nic trudnego. Nasi goście pokazali studentom związek między tradycyjnymi rytmami muzyki perskiej a metrami poetyckimi. Dla wielu z nas było to ciekawe odkrycie, zwłaszcza że perskie metra nie należą do najprostszych. O tym jak inspirujące było to spotkanie świadczy żywa dyskusja po, a także zaangażowanie słuchaczy, którzy chętnie udzielali odpowiedzi na pytania. Wisienką na torci był zaś mini-koncert.

Znajdziecie tu kilka zdjęć z tego spotkania. Niech ci, których nie było, żałują!